Čistiace prostriedky

Zabezpečte si komplexnú údržbu vodnej fajky kvalitnými čistiacimi prostriedkami. Ak chcete aby vám shisha vždy dokonalo chutila, čistenie vodnej fajky nemôžete zanedbávať. Tabakom, ale predovšetkým melasou a neskôr aj plesňami sa vám môžu zanášať všetky časti vodnej fajky. Je potrebné pravidelne a dôkladne čistiť každú vnútornú časť vodnej fajky od vázy, korunky, heat managementu, cez telo, až po hadicu a náustok.

Zobraziť filtre

Čistenie vodnej fajky vyžaduje komplexný prístup. Musíte čistiť všetky komponenty – vodnú fajku, vázu, korunku, HMS aj hadicu s náustkom. Korunku je možné očistiť aj čistou vodou, avšak zvyšné časti vyžadujú už špeciálnu starostlivosť. Predovšetkým váza a telo vodnej fajky sa zanášajú melasou a nečistotami úplne najviac. Okrem toho celý čas bojujete s vodným kameňom a poprípade aj plesňami ak ste to zanedbali. Vybavte sa plnohodnotným vybavením, kefami a čistiacimi prostriedkami, ktoré Vám pomôžu odstrániť všetky nečistoty.

Ako vyčistiť telo vodnej fajky?

Telo vašej vodnej fajky je neustále zanášanie melasou a dymom, ktorý ešte ani nebol prefiltrovaný vodou. Preto je dôležité po každom použití telo prebehnúť teplou vodou a kefou, aby v nej nezostali žiadne zbytky. Každých pár použití je dobré použiť nejaké čistiaci prostriedok do kuchyne alebo na odmasťovanie a poriadne telo prepláchnuť.

V prípade, že máte tu možnosť, môžete telo vodnej fajky prebehnúť aj parným čističom, to ju dôkladne vydezinfikuje a rozpustí aj zaschnuté zvyšky.

Ako vyčistiť hadicu a náustok vodnej fajky?

Pri čistení hadice vodnej fajky nemáte veľké možnosti použiť nejaké kefy, preto treba byť trochu kreatívnejší. Rovnako ako pri tele, najideálnejšie je použiť parný čistič. Avšak ak tú možnosť nemáte, využite zdravotne nezávadné čistiace prostriedky bez zápachu spolu s horúcou tečúcou vodou.

Odporúčame raz ročne hadicu vymeniť. Niekedy sa dokážu nečistoty dostať až do vnútra materiálu, alebo hadica tiež časom degraduje, predovšetkým pri vysokom teple na terasách a záhradách.

Ako vyčistiť korunku na vodnú fajku?

Používate korunku, ktorá prepúšťa melasu a radi by ste ju vyčistili? Sú na to dve možnosti, avšak považujeme ich za celkom zbytočné, nakoľko to ešte viac môže integritu materiálu a pri ďalšom použití tam pravdepodobne terasa natečie znova. Avšak ak to chcete skúsiť, môžete korunku “vypiecť” v rúre alebo ju dať do horúcej vody. Korunka postupne melasu vypustí zo seba.

Jednoduchšie je si skôr zaobstarať korunku, ktorá melasu nenasiaka. Napr. UPG, Voskurymsia, Smokelab, Cosmo, Forma atď.

Ako vyčistiť HMS na vodnú fajku?

Čistenie HMS by malo byť predovšetkým pravidelné. Keď ho čo i len raz zanedbáte, každým použitím to bude ťažšie a ťažšie. Na čistenie vám postačí teplá voda a kefa s oceľovými alebo medenými štetinami. V prípade silnejšieho znečistenia vám odporúčame použiť prostriedok na grily, ktorý vám pomôže uvoľniť zažratú špinu. Avšak dostatočné dretie kefou by to malo zakaždým vyriešiť.