Príslušenstvo

Kvalitné príslušenstvo pre vodné fajky len pre tých najnáročnejších. Heat managementy, rozpalovače, hadice, náustky, tesnenia či kliešte sú úplne neopomenuteľné, ale rovnako sa vám zídu aj pokre, vidličky, farbivá, bazooky a kopu mnohých skvelých pomocníkov či doplnkov.

Zobraziť filtre

Ku spríjemneniu zážitku s vašou vodnou fajkou si môžete zakúpiť veľké množstvo príslušenstva. Niektoré sú prakticky nevyhnutné, iné vám uľahčujú prácu alebo spríjemňujú zážitok.

Nevyhnutne dôležité príslušenstvo k vodnej fajke:

Korunka – Tabak je potrebné vložiť do niečoho, čo vydrží vysokú teplotu, správne reguluje teplo a bude z odolného umývateľného materiálu, preto sa začali vyrábať korunky z hlinu alebo porcelánu. Rozhodne odporúčame tie hlinené.

HMS / Alobal – Tabak v korunke potrebujete niečím oddeliť od uhlíkov. Donedávna sa využíval alobal, ktorým ste zvrchu obaľovali korunku ideálne pár vrstvami, do ktorých sa robili diery aby vzduch vedel prúdiť. To všetko zmenil príchod HMS systému. Ide o hliníkové alebo nerezové zariadenie, do ktorého sa pokladajú uhlíky a distribuuje rovnomerné teplo na tabak a korunku.

Uhlíky – Bez tepla Vám tabak vo vodnej fajke horieť nebude. Pomaly vznikajú už aj elektrické HMS, avšak chvíľu potrvá kým sa zdokonalia. Okrem toho ste odpísaný na prívod elektriny alebo nabíjanie bateriek, čo je pri takom teple veľký problém.

Žhavič / Rozpaľovač na uhlíky – Sú 2 kategórie týchto žhavičov – Elektrické a Plynové. Plynové žhaviče na uhlíky sú dosť pomalé a preto sú vhodné iba na cesty, kde nemáte prístup k elektrickej prípojke. Elektrické žhavice na uhlíky, väčšinou používané aj ako platničky na varenie, sú vysoko efektívne v rozpaľovaní uhlíkov na vodnú fajku. Čím vyšší výkon tým kratšie nahrievanie. Priemerné čakanie by malo trvať okolo 7-10 minút max.

Kliešte na uhlíky – Žeravé uhlíky alebo horúci Heat management predsa nebudete chytať holými rukami. Preto vám v tomto nepomôže nič lepšie než kliešte. Vyrábajú sa v rôznych dizajnoch aj farbách a dajú sa zakúpiť za veľmi rozumné ceny.

Voliteľné príslušenstvo a doplnky k vodným fajkám

Medzi najdôležitejšie a najpraktickejšie môžeme radiť tieto:

Nosič na uhlíky – Nejde iba o praktickú pomôcku, ale aj o bezpečnostný prvok. Je to bezpečné úložisko vašich uhlíkov cez noc aj počas fajčenia.

Vidlička s pokerom – Hoci sa tabak dá nakladať do korunky aj rukou, avšak praktická vidlička s pokerom vám udrží vaše ruky čisté, lepšie naloží tabak a ľahšie sa s ním tvorí aj prieduh na vzduch. Pravdaže, sú ľudia čo prisahajú na fluffový spôsob rukou, to je však pokročilá technika, ktorá vyžaduje skúsenosti.

Bazooka – Šikovná násadka na hadicu, v ktorej je ľadovo zachladená vložka z mrazničky, vám spríjemní chuť vašej vodnej fajky príjemným schladením dymu. Efekt je účinný cca 45 minút.

Čistiace prostriedky – Bez čistenia to nejde. Potrebujete si zaobstarať čistiace kefy aj prostriedky proti vodnému kameňu, mastnote a špine. Vašu vodnú fajku, vázu, hms aj korunku treba udržiavať v dokonalej čistote aby v nej nevznikali nánosy a plesne.

Tarbuš – Poznáte ten pocit keď si pripravíte vodnú fajku a čakáte na jej nahriatie ďalších aj 3-5 minút podľa hrúbky korunky a počtu uhlíkov. To môžete výrazne urýchliť použitím tarbušu, ktorý efektívne zadrží teplo okolo korunky a tak ju nahreje.

Hygienické náustky – s príchodom epidemických čias sme pochopili význam chrániť sa pred chorobami a preto sme o to viac začali využívať hygienické náustky, my vám ponúkame aj osobné náustky za skvelú cenu. Sú jedinečné tým že majú vo vnútri nerezovú vložku a preto sú oveľa odolnejšie.

Ďalšie pomôcky k vodnej fajke: LED svetielka, Podstavce, Náhradné guličky, Struny na hadicu a iné.