HMS - Heat Management System

HMS – Heat management system pre Vodné fajky, známy aj ako kaloud či kalaud, je kritickým komponentom vodných fajok. Je to jediný diel, ktorý reguluje prenos tepla medzi uhlíkmi a tabakom. Musí vystáť vysoké teploty, zároveň ho efektívne distribuovať po celej šírke a zabrániť tak aj tepelným extrémom.

V ponuke máme hliníkové HMS aj nerezové HMS, ktoré nielenže vydržia vysoké teploty, ale aj nehrdzavejú a ľahko sa čistia. Farby sú väčšinou anodizované alebo titánové, aby sa nestrácali alebo neuvoľňovali pri teple a poškrabaní.

Zobraziť filtre

Maximalizujte svoj zážitok z fajčenia vodnej fajky s prvotriednymi Heat management systémami (HMS), ktoré zaručujú jemný a chutný dym pri každej session. Naša kategória HMS ponúka odolné, presne navrhnuté zariadenia, ktoré zdokonaľujú pôžitok zo shishe prostredníctvom vynikajúcej kontroly tepla a prietoku vzduchu. Inovujte teraz s našimi kvalitnými, odborne vyrobenými HMS, navrhnutými pre začiatočníkov aj milovníkov fajčenia vodnej fajky.

Rozhodne odporúčame si zadovážiť kvalitné HMS. Lacné HMSka z Číny môžu uvoľňovať farby a iné chemikálie, ktoré rozhodne nechcete dýchať. Správne HMS je vyrobené zo 100% čistého kovu, je bez farby alebo používa extrémne tepelne odolné farby. HMS sa vám nemôže rozbiť a ťažko ho môžete poškodiť, preto je to investícia na celý život.

Takmer všetky korunky a HMS na svete sa vyrábajú tak aby boli vzájomne kompatibilné. Zároveň všetky korunky a HMS, ktoré máme na eshope, sme osobne testovali a vždy vzájomne sedeli. V prípade, že by ste našli náhodu 1 z milióna, pomôžeme vám nájsť kompatibilnú. Pozn.: To, že korunka a HMS nie sú stopercentne rovnako široké absolútne neprekáža, dokým cez otvory v HMS vie prechádzať vzduch do korunky.

Starostlivosť o HMS dokáže byť jednoduchá, ak ju vykonávate pravidelne. Po každej session treba z HMS zložiť uhlíky, nechať ho vychladnúť a následne ho prejdete s kefou na HMS. Pri silnejšom znečistení treba HMS odmočiť v horúcej vode, poprípade použiť prostriedok na grill alebo
Schmand Weg – Špeciálny čistič na Vodné fajky.

  1. Za žiadnych okolností nevezmite HMS do ruky. Presne tento zlozvyk vás môže stať popáleniny. Keď si zvyknete ho chytať za studena rukami, garantujeme vám že to urobíte aj za horúca. Vieme o čom hovoríme  …
  2. Nikdy nedávajte horúci HMS do kontaktu s vodou, ani horúcou. Rozdiel v teple je aj tak priveľký a môže spôsobiť pokrivenie alebo zničenie.
  3. Nikdy nenechajte zájsť svoje HMS do úplného znečistenia. Potom je takmer nevyčistiteľné. Čistite ho pravidelne.
  4. Nikdy nepoužívajte príliš agresívne čistiace prostriedky ako napr. sifo/chlorid sodný. Rozožerie farbu a špinu nechá na celom zariadení. Rovnako nepoužívajte zdravotne závadné prostriedky.